Møde skolens medarbejdere

Rasmus Biørn

Rasmus Biørn

Forstander
E-mail

Underviser i fysik samt valgfagene basketball og badminton

Kristine Biørn

Kristine Biørn

Skolemor og lærer
E-mail

Underviser i tekstildesign

Louise Langkilde

Louise Langkilde

Lærer
E-mail

Underviser i engelsk, samfundsfag, valgfagene Globalisering og Smykker og accessories. Har desuden sangtimer

Søren Henriksen

Søren Henriksen

Lærer
E-mail

Underviser på Idrætslinjen, i matematik samt valgfagene fodbold og styrketræning

Carsten Sørensen

Carsten Sørensen

Lærer
E-mail

Underviser på Friluftslinjen samt i matematik. Underviser også i fysisk udfordrende valgfag

Sara Hildebrandt

Sara Hildebrandt

Lærer
E-mail

Underviser på Dramalinjen, i dansk, engelsk samt sang og valgfagene teatersminke, teatersport og spansk for begyndere

Marianne Krogh

Marianne Krogh

Lærer
E-mail

Underviser i dansk, tysk og valgfagene Maleri og Cirkeltræning

Lykke Jensen

Lykke Jensen

Lærer
E-mail

Underviser på skolens Kreativ linje og i dansk, tysk, dansk som andetsprog og valgfaget Genbrug DIY

Lars Krogh

Lars Krogh

Lærer
E-mail

Underviser på Medielinjen, i matematik samt valgfagene eSport, Robot og Programmering og Kort- og Brætspil

Jesper Lindahl

Jesper Lindahl

Lærer
E-mail

Underviser på Musiklinjen, i dansk samt valgfaget guitar

Per Rasmusssen

Per Rasmusssen

Lærer
E-mail

Underviser i naturfag, fysik-kemi og valgfagene Bridge og Lav Dit Eget Spil

Aage Madsen

Aage Madsen

Timelærer
E-mail

Underviser i fransk for 9. og 10. klasse.
Ansat i fleksjob.

Kamma Pallisgaard Møller

Kamma Pallisgaard Møller

Sekretær og Bogholder
E-mail

Underviser desuden i valgfagene Total Fit og Poweryoga

Heidi Jessen Hansen

Heidi Jessen Hansen

Kontormedhjælper
Ansat i fleksjob
Morten Møller

Morten Møller

Pedel
E-mail
John Thorkenholdt Christensen

John Thorkenholdt Christensen

Pedelmedhjælper
Henrik Lauenborg Christensen

Henrik Lauenborg Christensen

Pedelmedhjælper
Ansat i fleksjob
Nina From Hansen

Nina From Hansen

Køkkenleder
E-mail
Christina Haulund

Christina Haulund

Køkkenassistent
Louise Kold Dandanell

Louise Kold Dandanell

Køkkenassistentelev